C. S. Lewis: A varázsló unokaöccse (Narnia Krónikái #1)

Narnia birodalmának titokzatos történetét hét kötetben mondja el a világhírű angol szerző, C. S. Lewis, ezek közül az első, Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény címűt vitte filmre a Walt Disney Pictures és a Walden Media.

A Narnia Krónikája a Jó és Rossz örök háborúját meséli el. Olykor a csatamezőn, nyílt küzdelemben csap össze a fény az árnnyal, máskor a szív rejtett zugaiban. Ám legyenek az ütközetek akár a lélekben, akár a harcmezőn: minden összecsapás meghatározó erejű.

C. S. Lewis: A varázsló unokaöccse (Narnia Krónikái #1)Olyan utakon kalandozhatunk, amelyek a világ végére vezetnek, fantasztikus lényekkel köthetünk ismeretséget, megtudjuk, mi az árulás, mi a hőstett, mit jelent megnyerni vagy épp elveszíteni egy barátot. Kalandos utazás ez a fantázia birodalmában, ugyanakkor a legmélyebb valóságban. Kiadónk sorozatban jelenteti meg a rajzokkal illusztrált hét kötetet. Sorozat ez, melyben minden mű önmagában is teljes egész, önállóan is lenyűgöző olvasmány. Kezdődjék hát meg a kalandok sora!

A NARNIA KRÓNIKÁINAK ELSŐ KÖTETE:

A varázsló unokaöccse

Tudni szeretnél valamit Narniáról? Ez az a birodalom, ahol megszólalnak az állatok, ahol a legváratlanabb pillanatban egy boszorkány karmai közé kerülsz, ahol a Jó akaratából új világ születik. Ahová véletlenül keveredik a két barát: Digory és Polly. Ha kinyitod a könyvet, őket kísérheted el e titokzatos világba. Abba a világba, ahol semmi sem lehetetlen.

A Narnia első filmjét mindig is imádtam, és valamikor a harmadik után már tényleg nagyon el akartam olvasni a könyveket (mert rájöttem, hogy könyv alapján készültek), de meg kellett elégednem a Wikipédia leírásával, mert úgy gondoltam, hogy sok van a Narnia könyvekből, és egyszerre az összeset drágának találtam. Igaz, a nővéremnek megvolt belőle 4 db, csak nem sorrendben, hanem össze-vissza. És én, mint rendszerető ember, nem akartam a történet közepétől kezdeni, hanem az elejétől, így eljutottunk addig a napig, amikor a nővérem sikeresen levadászta (angolul) a teljes sorozatot, díszdobozban, és az átlagoshoz képest nagyon olcsón. Én pedig, mint jó húg, akinek sok ideje van olvasni, lecsaptam a könyvekre. Így jutottam el mai könyvünkhöz, A varázsló unokaöccséhez.

Be kell vallanom, amikor először megláttam az oldalszámot, egy kicsit viccesnek találtam. Mert 170 oldalas könyvekkel nézünk szembe. Ettől teljesen megnyugodtam, mert az én könyvem is csak 172 oldal, szóval ezek szerint nem kell 400-500 oldalasnak lennie valaminek ahhoz, hogy jó legyen.

Na, de akkor a könyvről.

C. S. Lewis: A varázsló unokaöccse (Narnia Krónikái #1)C. S. Lewis szeret egyből belecsapni a történetbe. Nincs magyarázás, körítés, bevezetés. Nincs “Egyszer volt, hol nem volt”, stb… Elmondja, hogy van a Polly és a Digory, ők barátok lettek, és jöjjön a történet. Végtelenített tájleírások sincsenek, semmi sincsen túlmagyarázva. Egy elég gyors könyv volt, úgy egy az egyben. Az elején kicsit lassan bontakozott ki, aztán már vége is lett.

Angolul kissé nehéz volt olvasni, mert Lewis érdekes nyelvezetet használt a párbeszédeknél, amiknek a jelentését csak találgatni tudtam.

Ez a könyv konkrétan Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény előzménye. Elmondja Narnia megalakulását, a világok, a varázslat felfedezését. Megtudjuk, hogy került a Fehér Boszorkány Narniába, hogy hogyan is lett a varázsszekrény, és miért van az az egy árva lámpaoszlop az erdő közepén. Na meg, hogy ki is a Professzor.

Lewis és Tolkien barátok voltak, és Lewis Tolkien hatására írt. Na most, akinek nem tetszett A Gyűrűk Ura, annak ez a könyv sem lesz élvezhető (szerintem, de bármi megeshet), mert ez a könyv szintén nem túl “akciódús”. Nem egy Trónok Harca, nincsenek benne véres harcok, tekintve, hogy inkább egy gyerekkönyv. De ugye, mint A Gyűrűk Ura, ennek is inkább a történetén van a hangsúly, nem pedig az össze-vissza csavart, kitekert fordulatokon, meg az akciójeleneteken.

UI.: Egyébként, tudtátok, hogy a kiadók 23 alkalommal utasították vissza Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény-t (ami ténylegesen az első kötet volt a sorozatban)?

Ugyanis Narniáról nem tudhat akárki, és nem is lehet akárhogyan átlépni a határát: csak élénk képzelettel és egy jó adag kíváncsisággal felszerelkezve.

One comment on “C. S. Lewis: A varázsló unokaöccse (Narnia Krónikái #1)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük