Viharrét

Viharrét
Körül-belüli rajz, hogyan néz ki Viharrét egy része.

Tudom, hogy mindenki tűkön ülve várja a Sárkánytűz megjelenését. Jó hír: a nyomdában van. Várhatóan november legvégére, december legelejére készen lesz. Nehéz szülés volt, de megoldottuk. Mivel a Sárkánytűzről még nem írhatok belső infókat, Az őrzők tüzéről pedig végképp nem, kénytelen vagyok A Futó tűzről további érdekességeket terjeszteni, amit a Kontinens tájainak leírásával fogok megoldani. Szóval kezdjük a legelsővel, ami nem más, mint Viharrét!

Viharrét

Akkor most megpróbálok beszámolni Viharrétről anélkül, hogy bármilyen spoilert ellőnék a következő könyvekre vonatkozóan. Úgyhogy, megpróbálok visszaemlékezni, hogy a Futó tűzben mi is történt Viharréten, és miket tudtunk meg róla.

Ezzel csak az a baj, hogy a fejemben ott van az összes esemény és adat Viharréttel kapcsolatban, és nehéz kiszortírozni, melyik mikor történt. De azért megpróbálom.

Elhelyezkedés

Mivel lovak a Kontinens északi részén élnek (mert a déli részekre szinte képtelenség átkelni), és Viharréten is lovak élnek, ezért természetesen északon van, jobban mondva észak-nyugaton. Viharrét maga egy rét, mint arra a nevéből következtethetünk, azonban a Vihar méneséhez tartozó terület nem csak a rétet, hanem a környező erdőt, és a hegyeket is magába foglalja, egészen a tengerpartig.

Viharrét
Viharrét
Története (Futó tűz)

Viharrét eredetileg nem ezt a nevet viselte. A Kontinens tájainak nevei legkorábban az égtájakból, és a területek típusából épült fel. Tehát Viharrét neve Északnyugati-rét volt, az erdőé Északnyugati-erdő, a hegyeké pedig Északnyugati-hegység (de ennek megmaradt a neve.

Vihar akkor lett a terület “ura”, amikor megküzdött egy kegyetlen ménesvezérrel, hogy felszabadítsa a neki alárendelt lovakat, akik a győztes csata után megszavazták Vihart a vezérüknek. A mezőt és az erdőt átnevezték, és egy ideig jól éltek. Vihar kiváló vezérnek bizonyult, és mindenkivel kedvesen bánt. A ménes területe az erdő szélétől egészen a tengerpartig fekszik, azonban leginkább a rétet használták.

Viharrét ideiglenesen elhagyatott lett, amikor Viharnak át kellett vinnie a ménesét a Magányos-medencébe, Főnix születése után. Főnix és Pamacs csupán pár hónapig éltek itt, mielőtt elhagyták. Az ezt követő közel három évben Viharrét elhagyatott volt.

Vihar akkor tért vissza a ménesével, amikor Főnixnek sikerült legyőznie Tenebrarumot, ezután Esperanzával és a csapatával együtt elváltak Éjfél ménesétől, visszatértek a régi életükhöz. Főnix a csata után elhagyta Viharrétet és a Kontinenst is.

Viharrét

Vihar ménesének területe
Jellemzői

Viharrét alapvetően a zöld füvű északi legelő, ahol egy hatalmas ménes elfér. A jelenleg ottlévő ménes többszörösen is elférne a területen. Északról és nyugatról hegyek veszik körbe, a másik két oldalról pedig egy erdő. Az erdő jobbára fenyves, de más fafajták is megtalálhatóak. A réten is szétszórtan előfordulnak fák. Az réten még átfolyik a Nagy-folyó, a Kontinenst majdnem teljesen kettészelő víztömeg, amely egészen az északnyugati-hegység végében ered. A folyó Viharréten áthaladó része még nem túl széles és nem túl mély, a sodrása változó. A lovak és a többi állat is könnyen átjut a túlpartra. Ez a folyó azon szakasza, ahol ténylegesen át lehet kelni rajta, amint elhagyja elvadul. Folyóköznél, ahol kettéválik még át lehet kelni, de után szinte lehetetlen. Az első ló, aki átúszta a Nagy-folyó elvadult kanyarulatát Főnix volt. Azóta sikerült találni olyan helyeket, ahol Nagy-erdőből át lehet jutni északra és vissza, persze még mindig veszélyes.

Viharrét
Körül-belüli vázlat, hogyan néz ki Viharrét egy része.

 

One comment on “Viharrét

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük